
Штори-плісе вирізняються можливістю встановлення у будь-якому положенні – посередині вікна, залишаючи відкритим верх і низ одночасно. Жодні інші ролети не можуть забезпечити такий ефект. Це велика зручність, оскільки не завжди потрібно закривати все вікно або половину вікна. Класичні жалюзі часто покривають половину або більше скла лише тому, що іншого варіанту немає.
Ще однією важливою перевагою плісе-жалюзі є можливість неінвазивної установки на віконну раму. Це просте завдання, яке кожен може зробити самостійно. Завдяки тому, що жалюзі не прикріплені назавжди до вікна, ви можете їх у будь-який час їх зняти.
Також варто зазначити, що плісе штори можна встановлювати разом з направляючими. Це хороше рішення, особливо для мансардних вікон.
ЧОМУ ШТОРИ ПЛІССЕ КРАЩІ ЗА ЗВИЧАЙНІ ШТОРИ?
Штори – це перше, що спадає нам на думку, коли ми замислюємось над облаштуванням вікна. Однак бувають ситуації, коли жалюзі плісе будуть вписуватися краще.
Дахові вікна – від природи косі, тому класичні штори до них не підійдуть. Звичайно, ви можете встановити два карнизи і тим самим закріпити тканини на стелі та стіні, але це рішення завдає багато зайвих клопотів.
Маленькі кімнати – тут кожен сантиметр простору є важливим. Жалюзі плісе, які щільно прилягають до вікна, зовсім не забирають його. Вибираючи між шторами та плісе-жалюзі, ви можете зробити узагальнення: чим менша кімната, тим більше аргументів за жалюзі. І навпаки. Класичні штори для вікон добре підійдуть до великих приміщень.
Вікна в приміщеннях на першому поверсі – тут корисною є можливість перекриття нижньої частини вікна. Це дозволяє отримати певну конфіденційність, не відмовляючись від доступу сонячного світла.
Балконні вікна – штори часто літають на вітрі, що є дуже небажаним ефектом. У разі плісе-жалюзі з цим немає проблем.
Сучасні мінімалістичні інтер’єри – тут прості віконні плісе виглядають набагато краще, ніж декоративні тканинні рулони, що звисають на карнизі.
ВІКОННІ ПЛІСЕ: ЯК ПІДІБРАТИ ЇХ ДО ІНТЕР’ЄРУ
Жалюзі плісе доступні у багатьох дизайнах та кольорах. Це гарантує, що їх можна підібрати до будь-якого типу та типу інтер’єру. Віконні плісе вішаються на вікнах мінімалістичного інтер’єру, де є необхідність використовувати прості та ефектні прикраси. Хорошим прикладом є інтер’єр типу лофт.
Винятком із цього правила можуть бути інтер’єри в стилі бохо, які, хоча і пишно прикрашені, акцентують увагу на художньому розписі та охоче використовують еклектичні рішення.
Що стосується кольорів, то плісе штори найчастіше підбирають відповідно до кольору декоративних аксесуарів, рідше до кольору стін або віконних рам.
Затишок і гармонія будь-якої кімнати залежить не тільки від кількості та розмірів вікон, але і від їх декоративного обрамлення. Штори, звичайно, виглядають непогано, але багато областей сучасного дизайну не передбачають їхньої присутності в інтер’єрі. Одними з найцікавіших аксесуарів, які можуть прикрасити кімнату і захистити її від надмірного сонячного світла, є плісе і жалюзі.